663 978 183
Nowe przepisy dla samochodów z instalacją LPG

Nowe przepisy dla samochodów z instalacją LPG.

W piątek 17 maja 2024 roku został wprowadzony nowy przepis dotyczący aut z LPG. Od tego momentu wszystkie samochody z instalacją gazową będą musiały mieć specjalną tabliczkę informacyjną zamontowaną w widocznym miejscu w aucie.

To nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Bez odpowiedniej naklejki samochody z LPG nie przejdą badania technicznego.

Rozporządzenie w sprawie homologacji: 
” Tabliczka informacyjna powinna być wykonana z materiału odpornego na czynniki zewnętrzne (takie jak np. warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne) i w taki sposób, aby możliwe było odczytanie danych na niej zawartych. Należy umieścić ją w sposób trwały i łatwo dostępny w miejscu widocznym na ramie drzwi albo pod pokrywą komory silnika”.

Jakie informacje powinna uwzględniać i skąd wziąć taką tabliczkę?

Naklejka umieszczona pod pokrywą silnika lub na ramie drzwi powinna zawierać następujące informacje:
1. numer świadectwa homologacji
2. nazwę instalatora
3. nazwę zakładu montującego
4. numer porządkowy wyciągu ze świadectwa homologacji.

Zakład montujący instalację LPG musi taką tabliczkę umieścić w samochodzie z nową instalacją.

UWAGA!
Przepis ten dotyczy wyłącznie samochodów w których montaż instalacji LPG odbył się po 17 maja 2024 roku. Oznacza to, że właściciele aut z instalacją gazową zamontowaną przed tą datą, nie muszą martwić się o tabliczkę informacyjną.

#skupsamochodów #skupaut #kupujemysamochody #sprzedajauto #szybkiskupaut #gotówkazaauto #skupsamochodówPL #sprzedażaut #autozagotówkę #bezproblemowyskupaut #skupautosobowych #skupsamochodówużywanych #skupautLublin